Sijainti: Etusivu arrow RT-kalenteri

Käiväräsanastosta

RT-kalenteri
Edellinen kuukausi Edellinen päivä Seuraava päivä Seuraava kuukausi
Vuosinäkymä Kuukausinäkymä Viikkonäkymä Tänään Etsi Siirry tiettyyn kuukauteen
FasuVelvi MMX Tulosta
Alkaa lauantai, kesäkuu 19 2010 -  12:00
Loppuu sunnuntai, kesäkuu 20 2010 - 15:00
Yksittäinen tapahtuma
Lisännyt  Tämä sähköpostiosoite on suojattu roskapostia vastaan, aseta javascripttuki päälle nähdäksesi osoitteen. Osumia : 1160

Perinteinen FasuVelvi järjestetään taas Niinisalossa, Tykistöprikaatin aidan ulkopuolella, rauhanturvaamisen juurilla. Luvassa monenmoista hassunhauskaa illistelyä, mutta ei lipunnostoa eikä tönköissä seisomista. Myöskään pykälävuoroja ei napsahtele.

Päivällä luvassa on leppoisa "fasun testirata" ja tutustumista PV:n kuljettajakoulutukseen/kalustoon. 

Hauskuuden hinta on max 25 euroa / fasu ja peritään vasta Pressassa. Lisäksi luvassa kyytiNYSSE Tampereen rautatieasemalta, lähtö klo 10:10 ja menopaluun hinta 20e (maksetaan kuljettajalle). Matkan varrelta pääsee kyytiin myös.

Iltaohjelmana on fasumuusikko Risto "Hämis" Hämäläisen musiikkipitoinen ja monitasoinen show.

Jotta ruoka- ja juomatarjoilu täsmäisivät, niin ilmoittautumisia nyt spostilla osoitteeseen kimmo.wiren(a)rauhanturvaajaliitto.fi tai pexi(a)holkkari.fi. Ilmoittautuminen bussikyytiinkin on suotavaa, mutta mukaan kyllä mahtuu.

Mukaan otat:

Setelisiä tasarahoja, kolikkoja, pyyhkeen, släpärit, liinavaatteet eli suomeksi kai makuupussin, omaa syötävää/juotavaa, babyoilia, pari Aku Ankkaa ja uikkaritkin.

Omilla neuvoilla saapuvat:

Invakaattoriin osoitteeksi Leiritie 81. Älä aja varuskunnan portille, vaan kierrä Valkiajärven eteläpuolelle olemassaolevia teitä pitkin

Hässäkän järjestävät Hölkkäri On Web, Kankaanpään Seudun Rauhanturvaajat ja Suomen Rauhanturvaajaliitto.

Sijainti: Kankaanpää, Niinisalo
Yhteyshenkilö: Kimmo Wirén, Tapio Saarijoki, Pekka Söderlund ja Matti Lappalainen
http://www.facebook.com/event.php?eid=176965049818&index=1

Takaisin

Tulevat 6kk :
X Rauhanturvaseminaari
Rauhanturvaaja Symposium
Artikkelit